Doplňky parapetů a montáž

Parapety - doplňky

Nnabízíme:

  • polyuretanové montážní pěny (SOUDAL, ARGONA)
  • silikonové tmely
  • akrylové tmely
  • spojovací materiál EJOT
  • příslušenství pro oknaře

Montáž okenních parapetů

Přesné zaměření okenních parapetů a příprava hran

Montáži okenních parapetů předchází jejich přesné zaměření. Záleží na typu zakončení parapetu. Pokud bude zakončen laminátovou hranou, měříme přesnou délku. Jestliže použijeme plastové krytky, je třeba odečíst na každé straně z celkové délky 3 mm. V případě že budeme parapet zapouštět do zdiva, přičteme 10 - 15 mm na každé straně s ohledem na hloubku otvoru ve zdi.

Každou řeznou plochu je nutné ochránit proti prolínání vlhkosti ze zdiva. Můžeme použít plastové krytky nebo laminátové hrany, které nalepíme na řezné plochy. Zadní strana parapetu musí být ohraněna.

Příklad montáže vnějších parapetů:

1. příklad montáže parapetu před realizací omítky 2. příklad montáže parapetu po provedení omítky
Příklad montáže parapetu před realizací omítky

Příklad montáže parapetu po provedení omítky

Vlastní montáž okenních parapetů

Okenní parapet zabezpečíme proti vytržení tím, že ho zasouváme pod okenní rám. Na upravený a očištěný podklad naneseme montážní pěnu, a uložíme do ní parapet a na pár minut zafixujeme. Spád od okna může být cca 1-2%, více se odchýlit nesmí. Vlivem změny teplot (topení a větrání) dochází u parapetů k pohybu (roztahování a smršťování). Proto je třeba, při montáži okenních parapetů, počítat s dilatačními mezerami, zvláště u větších délek.

V závěru montáže okenních parapetů provedeme utěsňovací práce. Po vytvrdnutí montážní pěny vyplníme spáry mezi okenním rámem a parapetem silikonovým tmelem tak, aby nevznikly žádné mezery. Zkontrolujeme, zda se parapety při montáži nepoškodily nebo nepoškrábaly a začistíme spáry.

Montáže okenních parapetů Roudnice nad Labem - kontaktujte nás pro více informací. Rádi Vám odpovíme na všechny Vaše dotazy a montáži parapetů.