Tlakové čištění

 Tlakové čištění fasád

Každá fasáda, obsvlášť moderní silikonová, silikátová nebo akrylátová vyžaduje občasnou údržbu a čištění.

Fasádní povrch není zcela hladký, ale zrnitý a umožňuje tak zachycování prachových částeček, které jsou ideálním prostředím pro život plísní. Tyto po se po čase rozmnoží natolik, že tvoří nevzhledné tmavé zelené či černé skvrny na povrchu fasády.

Jediný dostupný způsob, jak je možné se těchto plísní, řas a spór zbavit, je tlakové čištění demineralizovanou vodou. Takto vyčištěná fasáda si udrží svůj nově nabytý vzhled a čistotu, dle okolních podmínek, až na dobu tří let, kdy bude třeba postup opakovat.

Kvalitní vyčištění fasády je taktéž důležitým krokem před obložením domu polystyrenovými deskami či jiným zateplovacím materálem, aby nedošlo k nežádoucímu růstu plísní v uzavřeném prostoru pod novou fasádou.

Tlakové čištění dlažby

Venkovní dlažba je vystavena povětrnostním vlivům, chemickým rozmrazovacím posypům, ale i tlejícím popadaným listím a dalším znečišťujícím vlivům.

Jediným efektivním způsobem, jak členitý povrch dlažby vyčistit a vráti mu původní vzhled kamene či betonu, je natlakovaným proudem vody.

Vyčistíme jakýkoli použitý materiál povrchu:

  1. zámkovou dlažbu
  2. beton
  3. dřevo
  4. umělý i přírodní kámen

Po vyčištění povrchu je možné na tento nanést hydrofobní vrstvu a prodloužit interval do dalšího čistění.

Tlakové šištění dlažby

Tlakové čištění střech

Plocha střechy je, podobně jako dlažba chodníků či teras, prakticky horizontální, a tedy je maximálně vystavena všem povětrnostním vlivům a ulpívání nečistot jako je ptačí trus, prach, chemické nečistoty v kapkách deště a podobně.

Čištění střechy je však mnohem náročnější, než čistění např. chodníku či terasy. Nejen tím, že je plocha střechy ve výšce, ale navíc hrozí riziko poškození nepochozích částí střechy či vniknutí tlakové vody do porstoru pod krytinu při neodborné manipulaci s technikou. Také je třeba brát ohledy na povrchovou úpravu střešní krytiny, převážně u krytiny plechové, aby nedošlo k jejímu poškození.

Po vyčištění střechy je doporučeme vyčistit také okapy.

V oboru tlakového čistění mají naši pracovníci dlouholetou praxi a poradí si s každým střešním povrchem a materiálem.

Tlakové čištění teras

Nová terasa, specielně dřevěná, je krásná a příjmená na pohled. Časem však díky povětrnostním vlivům a pohozem ztratí svůj vzhled a stane se zašlou pripomínkou minulosti. Stejně tak dopadá dřevěný zahradní nábytek.

Na rozdíl od plastového zahradního nábytku, dřevěný povrch nelze tak snadno vyčistit pouze otřením.

Vyčistíme Vám povrch terasy i zahradního nábytku,doporučíme a případně provedeme opatření pro prodloužení efektu čisštění - impregnace materiálu, hydrofobní nástřik a pod.

Další využití technologie tlakového čištění

 Technologii talkového čistění lze využít i pro mytí mnoha dalších povrchů. Zejména povrchů členitých a se složitou strukturou. Například zahradní a zemědělskou techniku, průmyslové prostory a dopravní technologie (trubky, armatury), kovové ochozy, zábradlí atd.